Home / Tag Archives: судија

Tag Archives: судија

Стевчо Јакимовски пред истражен судија

Поранешнот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски предмалку е префрлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд. Во придружба на полицаец Јакимовски пред новинарите извикна „ќе ги тепаме, не им се плашиме“, симболично покажувајќи два прста во знакот на ...

Read More »

Тринаесет лица добија притвор

Тринаесет лица, уапсени во вчерашната акција на полицијата, добија притвор во траење од 30 дена, а на шестмина им е определена мерка куќен притвор, информираат од Основниот суд Скопје 1 – Скопје. Во судот вчера биле спроеведени вкупно 24 лица ...

Read More »

Панчевски тајно ги снимал инспекторите на СЈО

Со надзорна камера од својот дом судијата Владимир Панчевски го снимил дел од претресот на истражителите и обвинителите на СЈО, по што снимката беше објавена и на ТВ Алфа за наводна кражба на клуч што е неприфатлива постапка за било ...

Read More »

СЈО ги враќа пасошите, бара притвор за осомничените

Специјалното јавно обвинителство ги подготвува жалбите по решенијата на Кривичниот суд со кои се одбиваат сите барања за притвор за обвинети во предметите на Катица Јанева. За притворите сега ќе одлучува Апелациониот суд кој има рок од два дена по ...

Read More »

ПОВТОРНО ПОРАЗ ОД 0:1

Пелистер – Силекс 0:1 (0:0) Градски стадион “Под Тумбекафе“ – Битола. Гледачи: 300 Главен судија: Александар Ставрев Стрелци: Мариќ во 85 минута за Силекс Жолти картони: Крстески, Мирчевски, Ристевски (Пелистер), Дурански (Силекс) Пелистер: Пасовски, Петковски, Ганчев, Крстески, Динчев, Тодоровски, Анастасов ...

Read More »

Позната адвокатка изврши самоубиство

Жената која во текот на вчерашниот ден си го одзеде животот скокајќи од терасата на зградата и деловницата на поранешната агенција ЈАТ во Битола,  е позната адвокатка од Битола со иницјали С.Б. на возраст од 59 години. Засега не се ...

Read More »