Home / Tag Archives: возила (page 2)

Tag Archives: возила

СВР Битола:При контрола на 1794 возила, констатирани 441 прекршоци

Во текот на изминатата седмица (15.06.-21.06.2015година) од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола,при сообраќајни контроли се контролирани вкупно 1794 возила,при што се констатирани 441 прекршоци и тоа: Во 30-случаи е констатирано присуство на алкохол кај возачите, ...

Read More »

Опожарени три патнички возила во Битола

Од засега непознати причини денеска рано изутрина, на паркинг просторот на улицата “Димче Лахчански“  во Битола опожарени се дури три патнички возила. Најпрво од засега непознати причини  било опожарено возилото “Фолцваген поло” со битолски регистерски таблички, а од него подоцна ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го допре дното

На ваквите обвинувања од СДСМ, од ВМРО-ДПМНЕ каде категорично ги отфрлаат обвинувањата за политичка боја на опожарувањето на возилата велат: -СДСМ го допре дното. Во немањето на идеја СДСМ како да го мобилизира своето членство, си игра, шпекулира во јавноста ...

Read More »

Вартоломејски ноќи во Битола

Битолчани се во шок. За само два дена дури шест патнички возила се опожарени во Битола. По завчерашното опожарување на двете патнички возила, на активисти на СДСМ, и денеска рано изутрина на паркинг- просторот наспроти Техничкото училиште “Ѓорги Наумов“  беа ...

Read More »

СВР Битола: Oд 1.754 сообраќајни контроли, констатирани 327 прекршоци

Во текот на изминатата седмица Секторот за внатрешни работи-Битола изврши сообраќајни контроли на вкупно 1.754 возила, при што констатирани се 327 прекршоци. Од СВР-Битола посочуваат дека и понатаму најчести се сообраќајните прекршоци во кои возачите ја пречекоруваат дозволената брзина и тоа во 105 ...

Read More »

Запалени две патнички возила во Битола

По извесна пауза, во Битола повторно пироманите стапија на сцена. Рано изутрина, околу три часот и 40 минути, на улицата “Тошо Даскало“ кај месноста викана “Областа“, засега непознати сторители опожариле две патнички возила марка “тојота корола“ и “бмв“.   Според ...

Read More »

Превојот Плетвар прооден за сите возила

Сите патни правци кон Прилеп, Кривогаштани, Долнени и Крушево се исчистени од снегот и проодни, информираа утрово од Подружницата на „Македонија пат“ од Прилеп. Според раководителот на Подружницата Гоце Стефаноски, и превојот Плетвар е прооден за сите видови возила. – ...

Read More »

Сообраќајни контроли на 2.611 возила во изминтиве денови

СВР Битола во периодот од 3-ти до 9-ти ноември изврши сообраќајни контроли на вкупно 2.611 возила и притоа се констатирани 534 прекршоци. Од секторот за односи со јавност при СВР Битола соопштуваат дека 32 возачи се затекнати под дејство на ...

Read More »
error: Content is protected !!