Home / Tag Archives: закажана

Tag Archives: закажана

Втора лидерска средба, нова закажана за 26 мај

Нова средба на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, СДСМ Зоран Заев, ДУИ Али Ахмети и ДПА Мендух Тачи е договорена за 26 мај. На денешната средба биле презентирани предлозите на ДУИ за формирање работни групи за изнаоѓање решенија за излез ...

Read More »