Don't Miss
Home / Tag Archives: жал

Tag Archives: жал

(Не)почитување на владините уредби

                                               Со прогласувањето на вонредната состојба и полицискиот час сите ингеренции во раководењето со државата паднаа на Владата, која се обидува со носење на уредби да го регулира животот во борбата со корона вирусот.           Иако Владата со ...

Read More »

Дадо Топиќ го откажа учеството на “Бит Фест“

Легендарната музичка ѕвезда Дадо Топиќ нема да има настап во Битола на овогодинешното издание на манифестацијата ,,Бит Фест’’ како што беше првично најавено, на четврти јули. Тој го откажал својот настап со Битолскиот камерен оркестар, и покрај тоа што концертот ...

Read More »