Don't Miss
Home / Tag Archives: жорге Иванов

Tag Archives: жорге Иванов

Нимиц на средба со Заев

Специјалниот претставник на Обединетите Нации во разговорите меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц денеска во 9 часот има средба со премиерот Зоран Заев. Нимиц е во неколкудневна посета на Скопје на разговори со државниот врв за можностите за решавање на ...

Read More »