Home / Вести / Тешка сообраќајна несреќа на патот Ресен – Битола, има жртви

Тешка сообраќајна несреќа на патот Ресен – Битола, има жртви

        Тешка сообраќајна несреќа се случи   попладнево на патот Ресен – Битола.

        Според извори на “Битолски весник“ несреќата се случила на раскрсницата на патот што се дели за Ресен, Битола и Претор.

        Дознаваме дека до несреќата дошло кога се судриле камион со албански таблици и  авотомобил со  охридски  регистерски таблици како возило со битолска регистрација

          Според информации на  “ Битолски весник“ две лица загубиле  животот  на самото место, а  има и потешко повредени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*