Home / Uncategorized / Удри во четири паркирани автомобили

Удри во четири паркирани автомобили

                            

          Снегот што вчера и денес паѓа(ше) во Битола им донесе непријатности на возачите.

          Така,  денеска напладне,  возач на автомобил “ Спарк “ во  возраст од 60 години, поради лизгавиот коловоз и неприлагодена брзина удри во четири паркирани возила на паркингот  кај супер маркетот “ Тинекс “ во Нова Битола.

          Од ударот е направена  материјална штета на  возилата.

За среќа во ова асообраќајка не настрада никој од пешаците кои во тој момент пазареа во “ Тинекс“ а кој често се движат на тој паркинг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!