Home / Uncategorized / Украдени 350.000 денари од куќа во Битола

Украдени 350.000 денари од куќа во Битола

Во неделата, на 26 јуни од ука во биота украдеи се над 350.000 денари.

Во информацјата на СВР Битола за овој грабеж се вели:

Во периодот од 18.06. до 25.06.2017 година во Битола, на ул.„Милан С.Петрески”, во куќа сопственост на В.В. (64), непознат сторител извршил тешка кражба при што одзел 3.650 евра и поголема количина златен накит. Непознатиот сторител со подесен алат делувал на балконската врата, по што влегол внатре и извршил пребарување по собите, каде ги пронашол парите и златниот накит, ги одзел, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 350.000 денари. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Битола. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*