Home / Вести / В недела пристигнува првата пратка вакцини “ Астра Зенека“

В недела пристигнува првата пратка вакцини “ Астра Зенека“

Првата пратка од вакцините на „АстраЗенека“ од Ковакс програмата треба да стигне в недела изутрина. Тоа го објави на својот Фејсбук профил министерот за здравство, Венко Филипче.

„Оваа недела на 28 март, во 07:55 часот во Скопје пристигнува првата пратка од 24.000 вакцини на ‘Астра Зенека’ преку Ковакс системот“, напиша Филипче.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*