Home / весник, новинарство,градот, јубилејот / Владата забрани одење на гробишта за Духовден

Владата забрани одење на гробишта за Духовден

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва соопшти дека Владата донела забрана за посета на гробишта на целата територија на државата. Забрана ќе важи од утре од 21 часот до понеделник до 5 часот.

-Петок е неработен ден за сите граѓани. Од четврток од 21 часот до понеделник до 5 часот се забранува посета на гробишта на целата територија, освен за погреби, рече Филипче.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!