Home / Uncategorized / За Заев, Мицкоски е неодговорен политичар

За Заев, Мицкоски е неодговорен политичар

Пред утрешниот ТВ дуел со лидерот на опозицијата Мицкоски,премиерот Зоран Заев изјави дека е тешко да се дебатира со него бидејќи „е неодговорен“.

– Тежок, неодговорен, за многу важни работи не помага на државата. Разбирам дека опозицијата треба да е критична, но треба да е реална и одговорна. Јас бев 21 месец во опозиција – рече денеска Заев, одговарајќи на прашање на трибината во Куманово „Фер општество, Шанса за сите“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!