Home / Uncategorized / Бензинот поевтини

Бензинот поевтини

Бензините поевтинуваат за 2 денари по литар, цената на дизелот се намалува за 1,5 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на „еуродизелот БС“ од  95 октани ќе изнесува 60,5 денари за литар, додека „еуросупер БС“ од  98 октани ќе изнесува 62,5 денари по литар.

Новата цена на „еуродизелот“ ќе изнесува 46.5 денари за еден литар.

За 1,5 денари поевтинува и екстра лесното масло за домаќинство. Новата цена ќе изнесува 35 денари за литар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*