Home / Uncategorized / Боки 13 упасен на границата со Грција

Боки 13 упасен на границата со Грција

Боки 13 кој, е осомничен за перење на пари е уапсен на граничниот премин со Грција, Богородица при обид да ја напушти државата.

Против него ОЈО бара мерка притвир бидејки тој е осомничен за перење на пари, во висина од околу 8 милиони евра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*