Home / Свет / Дејвид Бекам имал сообраќајка со моторот

Дејвид Бекам имал сообраќајка со моторот

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам доживеал сообраќајна несреќа, откако паднал од неговиот мотор при напуштањето на едно студио за тетовирање, пишуваат светските медиуми. Тоа изгубил контрола над моторот при претекнување, паднал на земја и за среќа поминал без поголеми последици. Тој потоа побарал помош од работниците во салонот за тетовирање да го поместат моторот, за да повика шлеп-служба. Ова не е прв пат Бекам да учествува во сообраќајна несреќа, тоа се случи и пред неколку месеци кога со својот џип удри во друг автомобил пред сопствената куќа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*