Home / Вести / Фатен малолетник како се коцка во обложувалница

Фатен малолетник како се коцка во обложувалница

             Битола, која одамна го смена својот лик, многумина во послендо времеја нарекуваат Лас Вегас.

            Дека интересот за коцкање е мошне голем најдобра потврда е што во коцкарниците навраќаат дури и малолетници.

Имено  полициски службеници од СВР Битола – Отсек за криминалистичка полиција спроведоа акциска контрола во спортски обложувалници и казина на подрачјето на Битола. Притоа, бил констатиран еден прекршок по член 20 од Законот за игри на среќа, односно во една обложувалница бил затекнат малолетник, кој бил предаден на родителите. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*