Home / Uncategorized / Груевски: Размислуваме за понатмошните чекори

Груевски: Размислуваме за понатмошните чекори

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, изјави денеска дека партијата се уште нема донесено одлука дали нејзините пратеници ќе го напуштат Собранието. Груевски не сакаше да открие повеќе детали ниту од средбата со премиерот, Зоран Заев, која се одржа синоќа во кабинетот на претседателот.

-Во обид да ги смири тензиите во општеството, што се создадоа со овие политички хајки, претседателот не покани на разговор. На средбата ги повторив ставовите што ги кажав на вчерашната прес конференција – рече Груевски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*