Home / Uncategorized / Мета: Состојбата во Албанија драматична

Мета: Состојбата во Албанија драматична

По силниот земјотрес што ја погоди Албанија, албанскиот претседател, Илир Мета и лидерот на Демократската партија, Лулзим Баша, изутринава  пристигнаа во меноста Тумана, кадешто силниот земјотрес предизвика голема материјална штета.

Во изјава за новинарите, Мета рече:

„Многу драматична ситуација. Се прават напори да се извлечат луѓето од под урнатините. Посакувам да нема многу жртви. Нека секоја институција ја заврши својата работа “, рече Мета, кој беше и во локалната болница.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*