Home / Вести / Мијалков се појави пред Рускоска

Мијалков се појави пред Рускоска

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков кој од неделата беше недостапен за органите на прогонот, пред малку  се појави пред Јавното обвинителство за, како што изјави, да го подигне решението за куќен притвор што му го одреди Кривилниот суд.

        Мијалков кажа дека дека не избегал, туку во текот на вчерашниот ден бил во излозација поради здравствени причини.Тој им се извини на граѓаните, на премиерот, Владата и на сите други институции за непријатностите што биле предизвикан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*