Home / Uncategorized / Миле Јанакиески итно префрлен во болницата 8 септемеври

Миле Јанакиески итно префрлен во болницата 8 септемеври

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, вечерва од затворот во Шутка е однесен на преглед во болницата 8 – ми Септември.

Како што објави Алсат М, тој се пожалил на болки во стомакот, гадење и лошење, откако деновиве не јаде затворска храна.

Денеска тој беше спроведен на судењето за случајот “Талир”, а се наоѓа во притвор поради продажбата на државно земјиште на фирми кои потоа не ги изградиле предвидените хотели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*