Home / Вести / Млад битолчанец пронајден мртов во неговиот дом

Млад битолчанец пронајден мртов во неговиот дом

           

            Пред малку Секторот за внатрешни работи-Битола објави информација која ја фрапира битолската јавност, дека  битолчанец на 21-годишна возраст е пронајден мртов во својот дом.

Според информација на СВР Битола станува збор за С. Б. (21 г.) од Битола, кој живеел на улицата „Бранко Радичевиќ” кај кого екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител, телото е предадено на обдукција, соопштија од секторот за односи со јавност на СВР-Битола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*