Home / Uncategorized / Од стан во Битола украдени 32.700 долари

Од стан во Битола украдени 32.700 долари

За сега непознати крадци  од стан во Битола украле 32.700 долари.

Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи, Б.К. во полициската станица во Битола пријавила дека вчера во периодот од 08.00 до 17.45 часот непознат сторител извршил тешка кражба во нејзиниот стан.

Сторителот влегол насилно и откако извршил пребарување одзел 32.700 американски долари, златно ланче со привезок и четири златни прстени.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на битолската полиција. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*