Home / Вести / Осум дена притвор за дилерот на дрога

Осум дена притвор за дилерот на дрога

                       

            Осум дена притвор му одреди судијата во претходна постпка на дилерот на дрога В.Р(38)  од Битола,  кај кој на 18 септември  полициски службеници од Полициската станица Битола и криминалистичката полиција при СВР Битола  пронајдоа дрога во неговиот  дом  и  во патничкото моторно возило во сопственост на В. Р. (38).

 При претресот е пронајдена и одземена марихуана, дробилки и други предмети со траги од марихуана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*