Home / Култура / Поетска средба со Венко Андоновски во Магазата

Поетска средба со Венко Андоновски во Магазата

Синоќа во дворот на битолската Магаза, вљубениците во пишаниот збор уживаа во поетската средба со наслов „Сиже и фабула” на Венко Андоновски, професор на Филолошкиот факултет, истакнат писател и колумнист.
Настанот беше дел од Битфест кој вчеравечер беше заокружен со уште два други настани.
Рекорден број од 270 настани беа дел од Битолското културно лето кое траеше повеќе од два месеци во Битола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*