Home / Спорт / Пораз на Пелистер против Шкендија

Пораз на Пелистер против Шкендија

Пелистер доживеа уште еден пораз. Овој пат с епораземи од  Шкендија.

Тетовци попладнево го совладаа Пелистер во дербито на десеттото коло и тоа како гостин во Битола со 3-1. Херој на лидерот на табелата беше Ферхан Хасани кој постигна два од трите гола за својот тим, а на 3-0 во 74. минута зголеми Жуниор. Цветковски една минута подоцна намали на 1-3 и тоа беше конечен резултат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*