Home / Вести / Се повреди повратник од САД

Се повреди повратник од САД

                  

          Тешка сообраќајна несреќа се случи на патот Драгожани – Битола.

          Имено според информации на Битолски весник, повртаник од  Њу Џерси, САД, кој бил во алкохолизирана состојба  во сообраќајката се здобил со тешки телесни повреди на карлицата  и во комотозна состојба бил пренесен во Клиничката болница во Битола.

          По згрижувањето на повредениот и укажаната прва помпш повратникот од САД бил транспортиран во приватната болница “Систина“ во Скопје, каде бил задржан на лекување.

          Засега не се знаат причините како се случила сообраќајката бидејки повредениот бил транспортиран во комотозна состојба.

          Во целата несреќа среќа е што сопругата на повредениот повратник од САД и неговото дете  одбиле да се возат со него  и на тој начин се спасиле.

Инаку според последните информации од Систина повредениот „американец “ е надвор од животна состојба

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*