Don't Miss
Home / Македонија / Силата на жиците одекна во Карпош

Силата на жиците одекна во Карпош

Музичкиот бенд „ String Forces“, вчеравечер ги забавуваа присутните карпошани. Поп- рок составот, повеќе од два часа приреди вистинско музичко уживање. Почитувачите на познатиот скопски бенд, кој повеќе од две децении создава музика, играа и пееја на  „ Води ме“, „Каде бегаш“, „ Sub“, „ Причина“.

„ String Forces“ со своето музичко творештво, создавајќи пет студиски албуми, на вчерашниот концерт, создадоа одличен амбиент на четиринаесеттата вечер на Карпошовото културно лето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*