Home / Uncategorized / Собрале 900.000 денари за лажно лекување на ќерката

Собрале 900.000 денари за лажно лекување на ќерката

СВР Битола поднесе кривична пријава против Љ.Б. и В.Б., на 42 и 39-годишна возраст, двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело измама.

Во февруари минатата година година пријавените во два наврати го довеле во заблуда 56-годишниот И.П. од Битола дека наводно им се потребни пари за лекување на нивната малолетна ќерка.

На тој начин на оштетениот му предизвикале материјална штета од 900.000 денари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*