Home / Tag Archives: афера

Tag Archives: афера

Дали Боки 13 со парите од рекетирањето наместо старски домови ја направил 1 ТВ?

Иако јавната обвинителка Вилма Рускоска заедно со својата колешка од СЈО Катица Јанева во екот на истрагата за аферата “ Рекет“ заминаа на одмор благодарение на истражувачките новинари се повеќе се стега обрачот околу оваа афера која ја треси Македонија ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ:Разговорите се лепени, монтирани, сечени и без никаква автентичност

Веднаш по завршувањето на трибината на СДСМ во Универзална сала, владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ реагира со соопштение во кое велат дека според нив, разговорите по телефон кои ги објави опозицијата се лепени, монтирани, сечени и без никаква автентичност. -Зоран Заев и ...

Read More »

Заев: Судскиот процес нема да го спречи објавувањето на доказите

-Судскиот процес нема да го спречи објавувањето на доказите и на аргументите. Доказите ги добивме од илјадници граѓани кои се загрижени за слободата и за демократијата. Ниту сум уценувал, ниту ќе уценувам. Јас јасно и гласно му кажав на Груевски ...

Read More »

Бомбата на Заев како црешовото топче

Иако лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и натаму се труди да ја држи јавноста во исчекување да ја активира “бомбата”, а тој никако да го откачи фитилот и се оглушува на повикот на ВМРО -ДПМНЕ и лидерот Никола Гру-евски, конечно, ...

Read More »

Дали екс-градоначалникот на Могила произведува тутун на црно?

Потпретседателот на СДСМ, Александар Кирацовски кој пред два-три дена излезе во јавноста со информации дека во ниви во близина на Општина Могила, се произведува на црно тутун од типот “Вирџинија“, денеска во јавноста излезе со нови моменти за оваа тутунска ...

Read More »