Home / Tag Archives: битолчанец. ознаки

Tag Archives: битолчанец. ознаки

Повреден битолчанец

Вчера претпладне кај Градско се случила сообраќајна несреќа, во која со тешки повреди се здобил битолчанец, пренесуваат од МВР. „На 03.12.2019 во 10.00 часот на патот Градско – Прилеп, на место викано „Фариш“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...

Read More »