Home / Tag Archives: борд

Tag Archives: борд

Соопшение на бордот на директори на ФК Пелистер по поразот и обвинувањата кон судијата Ставрев

Пелистер беше поразен од Силекс, а причината за новиот неуспех тимот од Битола ја гледа во арбитражата на главниот судија Александар Ставрев. Бордот на директори го обвинуваат скопскиот арбитар за тенденциозно судење. Соопштението од ФК Пелистер го пренесуваме во целост: ...

Read More »