Home / Tag Archives: Боро Чурлевски

Tag Archives: Боро Чурлевски

Почина Боро Чурлевски

Денеска рано изутрина,   на 49 годишна возраст почина Боро Чурлевски еден од најдобрите ракометари на Пелистер. Чурлевски својата богата ракометна кариера ја почна во ракометниот клуб Пелистер Битола. Подоцна настапуваше за екипите на Борец Велес,  Врбас, Црвенка, Килкис -Грција, Ловќен- ...

Read More »