Home / Tag Archives: Бошковски

Tag Archives: Бошковски

Нема екстрадиција за Грујовски и Бошковски

Горан Грујевски седми на листата и помилуван за три дела, Никола Бошкоски под број 46. Оваа листа со помилувани на претседателот Ѓорге Иванов во земјава две години  е неважечка, бидејќи самиот ја поништи.  Но, за грчкиот Врховен суд е главен ...

Read More »

Атина ги враќа Грујевски и Бошковски во Скопје!?

Врховниот суд во Атина, денеска треба да ја соопшти одлуката по поднесената жалба за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски, јави вчера дописничката на МИА од Атина. Откако солунскиот суд на 5 јануари годинава даде зелено светло за екстрадиција, ...

Read More »

Љубе Бшковски: Во Идризово ме “дрогираа“ со седативи

Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека додека бил во истражниот затвор на некој начин го дрогирале со седативи, односно го присилувале да пие таблети за смирување. -Најмонструозното е присилувањето да конзумирам ...

Read More »

Бошковски и Љубчо Георгиевски стануваат дел од власта

Разговорите за изборот на новиот министер за здравство се во тек со коалициските партнери од владејачката коалиција. Во опција се повеќе имиња. Реконструкција на Влада ќе има доколку биде избран кандидат кој не доаѓа од Алијансата за Албанците, изјави денеска ...

Read More »

Патриотите на Груевски се криеле со албански и бугарски пасоши

Бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски се криеле под идентитетите, Христо Атанaсов и Неџби Хасан,објави Фокус Тие веќе се во притвор во грчки затвор, откако беа уаспени на аеродромот во Солун. Локацијата им се знаела, според извори на телевизијата, веќе ...

Read More »

Невеновски: Илиоски ја има поддршката на ВМРО Народна

Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата “ За подобра Македонија “ Зоран Илиоски ја имаа поддршката на ВМРО Народна. Поддршката што наводно Наташа Петровска ја доби од Александар Делов, кандидат за пратеник на Павле Трајанов и Кире Климевски шеф на ...

Read More »

За бегството на Грујовски и Бошковски кривични пријави против судиите

Поранешниот началник на петтата управа во Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Горан Грујевски и вработениот Никола Бошковски, нема да ја земат плата за август од Министерството за внатрешни работи (МВР), потврдија оттаму. Нивниот работен однос е ставен во мирување ...

Read More »

Објавени потерниците против Грујовски и Бошковски

Министерството за внатрешни работи денеска ги објави потерниците за Горан Грујевски и Никола Бошкоски, порано вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК). Двајцата се обвинети во случаите „Таргет“ и „Тврдина“ што ги покрена Специјалното јавно обвинителство. Тие веќе четвртти ...

Read More »

Интерпол ќе ги бара Грујовски и Бошковски

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по обвинетите Горан Грујовски и Никола Бошковски, откако синоќа не ги најде дома за да ги спроведе во притвор, соопшти МВР. Од министерството велат дека по добивањето на наредбите за спроведување во Шутка ...

Read More »