Home / Tag Archives: дијаспора

Tag Archives: дијаспора

Донација од Македонците во Австралија за поплавените подрачја

Во организација на Амбасадата на Република Македонија во Канбера и Генералниот конзулат во Мелбурн се одржа донаторска акција за поплавените подрачја во Република Македонија во која се собрани околу 90.000 австралиски долари, пренесува МИА. Како што соопштија од македонскиот конзулат ...

Read More »