Home / Tag Archives: февруари

Tag Archives: февруари

Марјан Неќак со Дневникот на лудиот во Минхен

Македонскиот  „Moving Music Theatre“, чиј основач и менаџер е Марјан Неќак, ќе настапи во театарот МЕТА во Минхен, Германија. Се работи за еден од најважните центри во Германија во кој „Moving Music Theatre“ ќе ја изведе моно-операта „Дневникот на лудиот“ ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ ја почна трката за претседателските избори

Најдоцна до 11 јануари опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе го објави огласот за пријавување кандидати за претстојните парламентарни избори во Македонија, а конвенцијата за претставувањето на кандидатите ќе се одржи на 16 февруари 2019 година, соопшти претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Извршниот ...

Read More »

Марјан Секуловски го одржа првиот тренинг

Со Марјан Секуловски како нов шеф на стручниот штаб Пелистер денес ги почна подготовките за вториот дел на шампионатот. „Започнавме во Битола, каде ќе имаме по еден тренинг дневно до сабота, а в недела ќе биде првиот слободен ден. Од понеделник ќе ...

Read More »