Home / Tag Archives: фотографии

Tag Archives: фотографии

Нинџа имал колекција од аудио снимки и фотографии

Судењето за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година се одложува за 20 декември, кога ќе треба да бидат изведени дополнителни докази предложени од одбраната на обвинетите. Дополнителни докази има одбраната на обвинетите Крсто Мукоски, Митко ...

Read More »

Први фотографии од паднатиот авион, познат идентитетот на жртвите

Доцна ноќеска полицијата успеа да се пробие низ непристапниот и каллив терен кај Кожле и да стигне до делови од авионот „пајпер“, во кој загинаа четворица италијански и двајца косовски државјани. Од селото до местото каде што паднал авионот теренот ...

Read More »

Битола доби своја шпионска паркинг-афера

Само неколку дена откако во Основниот суд Скопје 2,  беа изречени првостепените пресуди во аферата „Шпион”, и Битола доби своја шпионска афера, во која не требаше истражните органи или локалната власт во Битола да преземаат никакви истражни мерки за да ...

Read More »