Home / Tag Archives: геноцид

Tag Archives: геноцид

Протести за посетата на Коѕијас

Народен фронт за спас на Македонија“ денеска организираше протестен марш против промена на уставното име на Република Македонија. Маршот почна од Триумфалната порта, а заврши пред Министерството за надворешни работи. -Протестираме директно против негаторите на македонскиот народ и идентитетот на ...

Read More »