Home / Tag Archives: грабеж

Tag Archives: грабеж

Нов грабеж на аптека

На 23.03.2018 година околу 18.45 часот во аптека на ул. „Ордан Николов“ во Битола непознат сторител извршил разбојништво. Сторителот  со закана со пиштол од вработените одзел 80 шишенца (по 10мл) „метадон“, околу 2000 денари, мобилен и фиксен телефон, по што ...

Read More »

Заев: Не барам поддршка за 63 пратенци, туку за 1,5 милион граѓани колку што живеат во Македонија

Изјавувајќи дека тој за разлика од Никола Груевски не бара поддршка за 63 патеници, туку за  1.500.000 граѓани на Македонија кои останаа да живеат во државата и  за уште неколку стотини илјади граѓани кои ја напуштија Република Македонија,  лидерот на ...

Read More »

Ограбена црквата “Св. Тројца“ во Битола

Засега сеуште непознат(и) сторител(и) извршија грабеж во црквата “Св. Тројца“ која се наоѓа во самиот центар на Битола. Според, полициски извори, сторителот насилно го отворил прозорецот на црквата, влегол внатре, пребарувал, одзел 37.000 денари и го напуштил местото. Со кражбата ...

Read More »