Home / Tag Archives: хуманист

Tag Archives: хуманист

Џоковиќ издвои 1 милион евра хуманитарна помош

Првиот рекет на Србија и светот Новак Џоковиќ донираше 1 милион евра донација за набавка на респиратори од Кина. Со овој гест популарниот Ноле покажа и докажа дека покрај тоа што е голем спортист е и голем хуманист.

Read More »