Home / Tag Archives: исполни

Tag Archives: исполни

Заев: Во јуни почеток на преговори за ЕУ

Премиерот, Зоран Заев, очекува до јуни 2018 година Македонија да добие датум за почеток на пристапните преговори со Европската унија. На денешниот економски форум „Дијалог за иднината 2017“ кој што се одржува во Виена, Заев порача дека Македонија треба да ...

Read More »