Home / Tag Archives: италијански

Tag Archives: италијански

Италијанскиот диригент Алесандро д’Агостини ќе диригира со Камерниот оркестар на концертот “Вечер на пијаното”

В недела, на 26 овој месец, во големата сала на Центарот за култура- Битола, познатиот италијански диригент маестро Алесандро д’Агостини ќе диригира со битолскиот камерен оркестар на целовечерен концерт насловен “Вечер на пијаното”. На концертот ќе бидат изведени дела од ...

Read More »

Италијанскиот диригент д Агостини ќе настапи со битолскиот камерен оркестар

Познатиот италијански диригент маестро Алесандро д”Агостини ќе диригира со битолскиот камерен оркестар на претстојниот концерт во новата есенска  сезона. Од НУ Центар за култура-Битола информираат дека под диригентската палка на д Агостини кон крајот на месецов ќе се одржи целовечерен ...

Read More »