Home / Tag Archives: клевета

Tag Archives: клевета

Судскиот процес Талески-Ковачевски одложен за 19 ноември

Судскиот процес во кој градоначалникот на Битола, д-р Владимир Талески го тужи лидерот на СДСМ Битола, Васко Ковачевски и “Утрински весник“  денеска не се одржа и е одложен за 19 ноември. Причината за одложувањето на судењето е затоа што на ...

Read More »

Продолжува судскиот процес Талески против Ковачевски

Денеска во Скопскиот суд, Скопје 2, во Скопје продолжува судскиот процес на градоначалникот на Битола д-р Владимир Талески, против лидерот на СДСМ Битола и актуелен пратеник, Васко Ковачевски, дописничката на “Утрински весник“ од Битола, Анета Блажевска, уредничката Соња Крамарска, како ...

Read More »