Home / Tag Archives: клуб (page 3)

Tag Archives: клуб

Еврокомесарот Хан в понеделник во Клубот на пратениците доаѓа на лидерската средба

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, заедно со тројката европратеници Иво Вајгл, Ричард Ховит и Едвард Кукан, ќе пристигнат в понеделник на разговорите во Скопје, за да ја продолжат медијацијата меѓу политичките партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за надминување на политичката криза ...

Read More »

Управата на ФК Пелистер: Хаџиевски доби се што бараше, не исполни ништо

Во врска со обвинувањата на сега веќе екс- тренерот на Пелистер, Ѓоко Хаџиевски со соопштение се јави управата на клубот. Во соопштението испратено до јавноста Управата на клубот категорично ги отфрла сите обвинувања на Хаџиевски и истите ги смета за ...

Read More »

Битолчани во шок, ФК Пелистер второлигаш

Пелистер второлигаш! По поразот од Турново во Прилеп, Пелистер ги загуби и теоретските шанси да се спаси од испаѓање во Првата фудбалска лига. Веста за испаѓањето на Пелистер од Првата лига, во Битола одекна посилно од т.н. “бомби” на Заев ...

Read More »

Донација за Здруженијата на слепи лица, глуви и лица со телесна спреченост од битолските лајонси

Лајонс Клуб Битола во оваа фискална година, денеска  додели донација – спортско рекреативна опрема за Здруженијата на слепи лица, глуви лица и лица со телесна спреченост. Спортската опрема ќе биде поставена во спортската сала што се наоѓа во објектот Центар ...

Read More »

Пијани битолчани дивееа во ноќниот клуб “Расчекор“ и се пресметаа со полицијата

Ноќниот клуб “Расчекор“ кој во Битола важи за еден од најрепрезентaтивните но и како клуб каде често се случувааt  инциденти, синоќа беше место каде што, пијани битолчани повторно дивееа. Според информации на СВР- Битола, ноќта во саботата спроти неделата околу ...

Read More »

Ѓоко Хаџиевски по 23 години повторно тренер на Пелистер

На денешното Собрание на фудбалскиот клуб Пелистер, кое се одржа во хотел “Милениум” во Битола за нов шеф на стручниот штаб на Пелистер е назначен еден од најдобрите тренери на Македонија и екс- селектор на македонската фудбалска репрезентација Ѓоко Хаџиевски, ...

Read More »

Лајонс клуб Хераклеја донираше во Интерното одделение при Клиничката болница

Денеска, челните луѓе и активисти на Лајонс клуб Хераклеја од Битола донираа облека за потребите на Интерното одделение при Клиничката болница- Битола. Донацијата се состоеше од пижами и влечки неопходни за  пациентите згрижени во Интерното одделение. Донацијата ја врачија претставници ...

Read More »

По две години ракометарите на европска сцена

Ракометарите на Пелистер по две години од учеството на европска сцена во купот на ЕХФ се враќаат на европска сцена. Идната седмица тие ќе играат во Челинџ купот каде во рамките на третото коло се сраќаваат со екипата на “Дукла“ ...

Read More »

Лајонсите од Битола донираа за Здружението на слепи лица

Денеска, во Битола, во рамките на одбележувањето на Меѓународниот ден на белиот стап, Лајонс клубовите од Битола организираа Марш. Истиот започна од пред просториите на Здружението на слепи лица од Битола, стационирано во населбата Карпош, а продолжи се до ресторанот ...

Read More »

Лајонс- клуб Битола ја промовираше аудио- книгата “Вечноста на Битола“

Денеска, Лајонс клуб- Битола ја промовираше   аудио- книгата “Вечноста на Битола“ во рамки на одбележувањето на 9 октомври, лајон- светски ден на видот. Првата аудио- книга е снимена на македонски и англиски јазик. Во книгата се сметени теми од ...

Read More »