Home / Tag Archives: корупција

Tag Archives: корупција

Ковачевски побара оставка од градоначалникот Талески

На денешната прес-конференција лидерот на СДСМ, Васко Ковачевски и актуелен пратеник побара оставка од градоначалникот на Битола, Владимир Талески. -Објавувањето на вистината за Македонија, со цврсти факти и аргументи, го покажа криминалниот начин на владеење на Никола Груевски, Сашо Мијалков ...

Read More »