Home / Tag Archives: крадец

Tag Archives: крадец

Од куќа во Битола украден златен накит вреден 400 илјади денари

Златен накит вреден околу 400.000 денари е украден од куќа во Битола. Според информациите на полицијата, кражбата се случила вчера во куќата на 34-годишниот В.Н.. Непознатиот крадец насилно влегол внатре во период од 16:45 до 19 часот и по извршеното ...

Read More »