Home / Tag Archives: крадци

Tag Archives: крадци

Кривични пријави за седуммина крадци

Против седум млади лица од Битола, со иницијали Б.С.(29), П.И.(22), К.А.(23), А.Р.(29), П.Д.(26), Н.Г.(28) и А.Ј.(22), полицијата поднесе кривична пријава поради седум кривични дела “тешка кражба“. Од 23 ноември до 4 април годинава, на подрачјето на Битола, во седум колонијални ...

Read More »

Украдена касата на ЈП „Нискоградба“

Доцна синоќа, во периодот меѓу 23и 2 часот по полноќ, засега непознати провалници извршија грабеж во наплатниот центар на јавното претпријатие „Нискоградба“- Битола, кој се наоѓа во центарот на градот. Според сознанијата на „Битолски весник “ провалниците грабежот го извршиле ...

Read More »

Од сеф на “Веро” украдени 1.662.000 денари

Засега сеуште непознати крадци од сеф на Супер маркетот “Веро 6“ ,лоциран во строгиот центар на Битола, на популарната улица “Широк Сокак“ украдени се 1.662.000 денари. Според СВР Битола кражбата се случила по се изгледа за време на викендот, нешто ...

Read More »