Home / Tag Archives: кражба

Tag Archives: кражба

Од стан во Битола украдени предмети во вредност од 120.000 ден.

Од стан во Битола украдени пиштол, рачни часовници, накит и пари во вредност од 120 илјади денари. Како што информираат од МВР, вчера во периодот од 8 до 16:50 часот на улицата „Павел Шатев“ во Битола, во стан сопственост на Љ.М. ...

Read More »

Грабеж на злато и пиштол во Битола

Вчера во периодот од 6.45 часот до 19.40 минути на улица Солунска во Битола, непознат сторител извршил кражба на домот на Д.Г. (59) при што украл поголема количина злато како и еден пиштол марка „црвена застава“ калибар 9мм со една ...

Read More »

Кражба во битолскиот театар

Според информации на битолската полиција деновиве се случила тешка кражба во битолскиот театар. Имено, шеесет и две годишниот битолчанец Л. А вчера утрината пријавил тешка кражба во просторија т.н “Реквизита“ сопственост на Национална Установа Народен Театар Битола лоцирана во Спомен ...

Read More »

Голема кражба во музејот на Гоце Делчев

Тешка кражба извршена во Музејот Спомен куќа на Гоце Делчев во Битола била пријавена вчера. Кражбата, информираат од полицијата, се случила во периодот од 3-ти до 8-ми месецов во Музјот каде е насилно влезено. Украдени се вредни експонати меѓу кои ...

Read More »

Тешка кражба на земјоделска аптека во Битола

Непознат сторител извршил тешка кражба и од земјоделска аптека во Битола успеал да украде 8.100 денари, земјоделски и ветеринарни лекови во вредност од околу 480.000 денари. Времето кога крадецот влегол во аптеката не се знае. Непознатиот сторител кражбата ја извршил ...

Read More »

Нападнат средновечен битолчанец и неговата мајка

Засега двајца непознати крадци и разбојници доцна синоќа, околу 21.45 часот на ул. “ Новачки пат “ на местото викано “ француски гробишта “, насила влегле во куќата на битолчанецот Ј.К.(59) и притоа со принуда на сила и употреба на ...

Read More »