Home / Tag Archives: Лазаров

Tag Archives: Лазаров

Роса школо за родителство во Клиничката болница во Битола

Утре, 25.12.2018 од 12.00 часот, во Клиничката болница во Битола ќе се отвори третото и последно Роса школо за родителство за 2018 година.  На прес-конференцијата ќе се обратат:  1.       Катерина Хаџи-Ангелеска, сениор бренд специјалист во Пивара Скопје 2.       Др. Владимир ...

Read More »

Филип Лазаров во Пелистер

Филип Лазаров, братот на капитенот на македонската ракометна репрезентација е најновото засилување на Пелистер. Оваа информација деновиве ни  е потврдена од ракометниот клуб Пелистер, од каде не информираа дека по двата  млади голмани од Србија, Пелистер до крајот на неделата ...

Read More »

Андон Бошковски останува во Еурофарм Работник

Првиот стручњак на екипата на Еурофарм Работник, Андон Бошковски и официјално останува тренер на битолските “ фармацевти”. Деновиве раководството на Еурофарм Работник и Андон Бошковски  потпиешаа едногодишен договор со дополнителна можност за плус уште една сезона. „Останувам во Еурофарм Работник. ...

Read More »