Don't Miss
Home / Tag Archives: листи

Tag Archives: листи

Утврдени носителите на листи во 6-те изборни единици

Вечерва Централниот комитет ги утврди кандидатите за пратеници во шесте изборни единици. ВМРО-ДПМНЕ на изборите ќе настапи со многу нови лица на кандидатските листи за пратеници кои ќе ги предводат носители кои за прв пат ќе ја имаат предводничката палка ...

Read More »

Почна трката за пратеници

                                     Како што стојат работите, речиси е сигурно дека на 12 април, како што беше договорено кај претседателот на државата, Стево Пендаровски, ќе се одржат предвремените парламентарни избори.           Веднаш по дочекот на Новата 2020 година, во пресрет на ...

Read More »

Левица ќе ја оживува старата битолска чаршија

Локалниот огранок на Левица Битола,односно кандидатите за советници на Општина Битола денеска ја посетија Старата битолска чаршија и пазарот во Битола. Велат дека како работничка партија од особено значење за нив се условите во кои работат пазарџиите и занаетчиите и ...

Read More »

Почнаа преговорите за градоначалници и советници

Денеска почнаа преговорите на коалиционите партнери на  Коализцијата “ За живот “ која ја предводи СДСМ за избор на кандидатските листи за градоначалници и советници. Од СДСМ преговорите ги води потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска. Во овие преговори треба да ...

Read More »

Далеку од очите на јавноста се кројат кандидатските листи

Денеска, кога читателите ќе го имаат овој број во своите раце, точно на полноќ, треба да се знае не само кои политички партии или независни кандидати ќе учествуваат на претстојните предвремени парламентарни избори, туку до ДИК треба да бидат доставени ...

Read More »