Home / Tag Archives: мала

Tag Archives: мала

Само 1,5 отсто предност на Јосиповиќ пред Грабар Китаровиќ

Во втор изборен круг за претседател на Хрватска ќе се натпреваруваат Иво Јосиповиќ од СДП и Колинда Грабар Китаровиќ од ХДЗ, објави Јутарњи лист. До 22 часот обработени се резултатите од 6.090 избирачки места (95,91 отсто). Излезноста била 47,11 отсто, ...

Read More »