Home / Tag Archives: малолетна

Tag Archives: малолетна

Собрале 900.000 денари за лажно лекување на ќерката

СВР Битола поднесе кривична пријава против Љ.Б. и В.Б., на 42 и 39-годишна возраст, двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело измама. Во февруари минатата година година пријавените во два наврати го довеле во заблуда ...

Read More »